Apple AirPlay Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Bugün kü yazımız, AirPlay ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlayacak ve diğer Apple cihazlarınızla kablosuz akışa başlamanızı sağlayacaktır.

AirPlay, Apple cihazlarınız arasında kablosuz teknoloji ile içerik aktarmanıza imkan veren bir pakettir. Tek bir düğme ile AppleTV ve diğer iDevice araçlarınıza bağlanmanıza olanak sağlar.

AirPlay kullanmanız için ihtiyacınız olanlar ise aşağıda bulunuyor.

 • iPad, iPhone (3GS veya üstü) iPod Touch veya iTunes 10.2 veya üstü olan bir bilgisayar. iDevices, iOS 4.2 veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyor olmalıdır.

  veya…
 • Apple TV, AirPort Express veya diğer AirPlay özellikli hoparlörler veya konsollar ( Boxee Box) gibi …

Bu cihazlara sahipseniz veya AirPlay’in nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıdaki bilgiler tam size göre:

Cihazınızı kullanmaya başlamadan veya bir Apple TV satın almadan önce, hangi cihazların uyumlu olduğunu, tam olarak nasıl çalıştığını ve özelliği kullanmadan önce bilmeniz gereken diğer her şeyi öğrenmek için bu kılavuzu okuyun

Zaten bir Apple TV’ye sahipseniz, bu eğitim, iDevices cihazınızdan ev sinema sisteminize medya akışı sürecinde size rehberlik edecektir.

AirPlay’i iOS cihazlarla kullanma

 • İPhone 4S’inizi AirPlay ve Apple TV ile yansıtın. AirPlay’i kullanarak iPhone’unuzda gördüğünüz her şeyi televizyonunuza kablosuz olarak yansıtın.
 • İPad 2’yi TV’nize yansıtın. Tıpkı iPhone yansıtma gibi, AirPlay’i iPad 2’nizi yansıtmak için de kullanabilirsiniz.
 • Facebook videolarını iPad’inizden TV’ye aktarın. İPad için uzun zamandır beklenen Facebook uygulaması, Facebook videolarını uygulamadan TV’nize AirPlay kullanarak aktarmanıza olanak tanır.

AirPlay’i bilgisayarınızla kullanma

AirPlay, iTunes çalıştıran Windows ve Mac bilgisayarlarla uyumludur. İçeriği bilgisayarınızdan Apple TV’nize aktarmak için, yayınlamak istediğiniz medyayı başlatın ve iTunes penceresinin sağ alt kısmındaki düğmeyi tıklayın .

İpuçları ve Püf Noktalar

 • Medyanız yayınlanırken, filmin veya müziğin çıkış sesini kontrol etmek için kaynak cihazı (iPhone, iPod veya iPad) kullanabilirsiniz.
 • Sağlam bir Wi-Fi bağlantınız olduğundan emin olun. AirPlay tamamen Wi-Fi’ye bağlı olduğundan, özellikle HD içerik akışı yapacaksanız, evinizin kablosuz ağını optimize etmeniz önemlidir.
 • Bir iOS cihazınız varsa, Remote uygulamasını edininiz. Uygulama, bilgisayarınızdaki iTunes kitaplığını kontrol etmenize ve videoları ve müzikleri TV’nize aktarmanıza olanak tanır.
 • Android kullanıcıları AirPlay’i Apple TV’lerinde de kullanabilir. DoubleTwist’in AirSync özelliği, AirPlay kullanarak Android cihazınızdan Apple TV’nize her şeyi aktarmanıza olanak tanıyan bir özellik olan AirTwist‘e erişmenizi sağlar. Nasıl kuracağınızı buradan öğrenin . 
Bu da ilginizi çekebilir  PS5 ve Xbox X Karşılaştırması
80 / 100
Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: Ortalama ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: