Grip Aşısı Öldürüyor mu

grip aşısı öldürüyor mu
Grip Aşısı Öldürüyor mu

En çok grip aşısının yapıldığı ülke olan Güney Kore’de aşı paniği yaşanıyor. 32 kişi yapılan aşı sonrası hayatını kaybederken ülkemizde de yapımına başlanan grip aşıları kafalarda soru işareti bıraktı…
Grip aşıları ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada yeni bir korona virüs salgınını önlemek için başta kritik hastalar olmak üzere herkese yapılıyor. Ancak yapılan aşıların ardından birçok ülkede ölüm haberleri gelmeye başladı. Bu ise çok farklı sorunları gündeme getirdi.
Bu sorulardan birisi belirti göstermeyen korona virüs taşıyıcılarının bu aşı sonrası hayatı kaybetmesi…

Sağlık görevlileri bu tarz bir bulguya rastlanılmadığını belirterek halkı bu konuda yalan yanlış bilgileri yaymama konusunda uyarıyor.
Özellikle sosyal medyada tartışılan bir başka kafa karıştıran soru ise yapılan aşıların yaşlıları öldürdüğü yönünde. Korona virüsün başladığı ilk günden beri konuşulan iddialardan biri olan bu konu bir türlü aydınlatılamamış durumda…
Ortaya atılan bir diğer iddia ise aşının başka hastalıkları tetiklediği yönünde. Ölümlerin ardından birçok ülkede araştırmalara hız verildi. Bu konular büyük ihtimal ile önümüzdeki günlerde aydınlatılmış olacak.

GRİP AŞISI ÖLDÜRÜYOR MU?

Grip aşısının başladığı birçok ülkede tabin birlikleri ise aşı programının gözden geçirilmesi gerektiğini açıkladı. Ancak hükümetler aşı programıyla yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele edilirken kitlesel bir grip salgının önlenmesini amaçlıyor.

Diğer covid haberleri

87 / 100
Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: Ortalama ]
Bu da ilginizi çekebilir  Korona virüs sayısı tırmanışa geçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: