Kategoriler
Sağlık Genel Gündem

Dünya Sağlık Örgütü : Remdesivir’in koronavirüs tedavisine yardımcı olduğuna dair kanıt yok

remdesivir 1
Dünya Sağlık Örgütü : Remdesivir’in koronavirüs tedavisine yardımcı olduğuna dair kanıt yok

Dünya Sağlık Teşkilatı DSÖ,yeni tip koronavirüs Covid-19 rehabilitasyonunda kullanılan antiviral olan remdesivir ‘in Covid-19 hastalarının yaşamda kalmalarına ve solunum lüzumuna destekçi olduğuna dair hiçbir ispat bulunmadığını bildirdi.

DSÖ’den yapılan yazılı açıklamada, “Remdesivir, şiddetli Covid-19 hadiseleri için potansiyel tesirli bir rehabilitasyon usulü olarak dünya çapında alaka gördü ve sağlık kurumunda hastaları rehabilitasyon etmek için giderek daha fazla kullanılmaktadır. Ancak muayenehane uygulamadaki rolü belirsizliğine gözetiyordu”ifadesi kullanıldı.

“SAĞLIK KURUMUNDA HASTALARI REHABİLİTASYON ETMEK İÇİN GİDEREK DAHA FAZLA KULLANILIYOR”

Açıklamada, DSÖ’nün Covid-19 tanısı konmuş 7 bin hastaya direndirdiği 4 değişik araştırma neticesine göre, ilacın Kovid-19 tanısıyla sağlık kurumuna yatırılanlara öneri edilmediği, hastaların ne kadar hastalandıklarına bakılmaksızın, yaşamda kalmalarına ve solunum gereksinimine dayanakçı olduğuna dair de hiçbir delil bulunamadığı kaydolundu.

DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, 16 Ekim’de yaptığı açıklamada, “Remdesivir” isimli antiviral ilaç, hidroksiklorokin ve AIDS rehabilitasyonunda kullanılan lopinavir/ritonavir bileşiminin, Covid-19 kaynaklı vefatlar ve sağlık kurumunda kalış vakitleri üzerinde çok az tesiri olduğunun veya hiç tesiri olmadığının ortaya çıktığını belirtmişti.

Remdesivir nedir

Diğer Sağlık Haberleri

Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: 2 Ortalama 5]
Kategoriler
Gündem

Sayfa işlemleri geçici olarak devre dışı bırakıldı

Sayfa işlemleri geçici olarak devre dışı bırakıldı
Google Seach Console – Dizine Ekleme İsteği
googlenews

Google search console‘da bulunan Dizine Ekleme İsteği yapanlar sayfa işlemleri geçici olarak devre dışı bırakıldı sorunu ile karşılaşıyor. Peki bu sorunun çözümü nedir ?

Google, Search Console aracında altyapı değişikliği yapacağını duyurdu.

URL İnceleme Aracı olan Dizine Eklenmesini İste Özelliğini şuan kapalı tutan Google, şuan içeriklerin eklenmesinin, kaynak keşiflerinin ve dizin oluşturulmasının doğal yollar ile devam edeceğini duyurdu.

Google webmaster araçlarını kullanarak nasıl site kaynaklarını hızlıca google’ye tanıtacağınızı bu linkten öğrenebilirsiniz.

Diğer Gündem Haberlerini okumak ister misiniz ?

Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: 1 Ortalama 5]
Kategoriler
Dizi & Film Gündem

Masumlar Apartmanı Dizi Yorumları

Jg9uZ 1600154629 5888
Masumlar Apartmanı
googlenews

Masumlar Apartmanı Dizi Yorumları ve Konusu

Gerçek bir hayat hikayesi olan “Masumlar Apartmanı Dizi Yorumları“, Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Madalyonun içi” romanından esinlenerek hazırlandı.

Korumacı dedesi ve erkek kardeşiyle birlikte yaşayan İnci’nin hayatı (Farah Zeynep Abdullah), yaptığı bir kazayla değişecektir. İnci’nin karışacağı kazada onu Han (Birkan Sokullu) ve büyük sırlarla dolu ailesi beklemektedir. Han’ın yaşamı takıntılarla dolu olan ablaları Safiye (Ezgi Mola) ve Gülben’in (Merve Dizdar) en büyük korkusu ise kardeşlerini kaybetmektir. “Aşk”, İnci ve Han’ın her şeye rağmen birbirlerinden kopmasına engel olacak mıdır?

Masumlar Apartmanı 9. Bölüm Fragmanı
Masumlar Apartmanı 8. Bölüm Fragmanı
Masumlar Apartmanı 7. Bölüm Fragmanı
Masumlar Apartmanı 6. Bölüm Fragmanı
Masumlar Apartmanı 5. Bölüm Fragmanı
Masumlar Apartmanı 4. Bölüm Fragmanı
Masumlar Apartmanı 3. Bölüm Fragmanı
Masumlar Apartmanı 2. Bölüm Fragmanı
Masumlar Apartmanı 1. Bölüm Fragmanı

Masumlar apartmanı

Madalyonun içi kitap özeti

Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: 1 Ortalama 5]
Kategoriler
Gündem

Lütfi Elvan Kimdir ? Nereli ve Kaç Yaşında ?

Lütfi Elvan Kimdir? Nerelidir ? Kaç Yaşındadır ?
Lütfi Elvan Kimdir, Kaç Yaşındadır, Nerelidir ? Yeni Hazine ve Maliye Bakanı
googlenews

Lütfi Elvan Kimdir ?

Lütfi Elvan, 12 Mart 1962 tarihinde Karaman’ın Ermenek ilçesinde doğmuştur.

2007 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Karaman milletvekili olarak meclise girmiştir. 2013 – 2015 yılları arasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini üstlenmiştir. 2015 – 2016 yılları arasında Türkiye Başbakan Yardımcılığı görevine atanan Elvan 2016 – 2018 yılları arasında Türkiye Kalkınma Bakanı olarak görev yapmıştır. 2020 yılında ise Hazine ve Maliye Bakanı olarak göreve başlamıştır.

Eğitim

İlk, Orta ve Lise eğitimini Karaman’da tamamladı. 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesinden Mezun Oldu. Birleşik Krallık’ta bulunan Leeds üniversitesinde Maden ve Yöneylem araştırması alanında yüksek lisans yaptı ve 1989 yılında yüksek lisansını tamamladı. Amerika Birleşik Devletleri’ nde bulunan Delaware Üniversitesi’ nde Ekonomi alanında 1995 yılında ikinci yüksek lisansını tamamladı.

Profesyonel Kariyer

1987 yılında Etibank’ ta Yöneylem Araştırma Grubunda mühendis olarak başladı. Bilgisayar destekli madencilik uygulamalarında Etibank’ta yaygınlaştırılmasında büyük rol oynadı. 1989 yılında Devlet Planlama Teşkilatı’nda çalışmaya başladı ve 1996 yılına kadar uzman yardımcısı olarak çalıştı.

Siyasi Kariyer

Elvan, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katıldı ve ilk defa 2007 Türkiye genel seçimleri’nde AK Parti Karaman milletvekili olarak meclise girdi. 2007 yılında AK Parti’nin o dönemki Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlığı görevine başladı. Türkiye–Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu ve AB Başkanlığına seçildi. 2011 Türkiye genel seçimleri’nde tekrar meclise girdi ve Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı oldu.

2014 Türkiye yerel seçimleri için İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’na aday gösterilen Binali Yıldırım’ın yerine 25 Aralık 2013 tarihinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na atandı. Anayasanın 114. maddesi gereğince Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri öncesi yerine Müsteşar Feridun Bilgin atandı. Seçimlerin ardından hiçbir parti tek başına iktidar olmak için gereken sandalye sayısına ulaşamayınca ve koalisyon görüşmelerinden bir sonuç alınamayınca erken seçim kararı alındı.

Kalkınma Bakanlığı

AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu başkanlığında kurulan Seçim hükümeti’nde Reform ve Yatırımlardan Sorumlu Başbakan Yardımcısı olan Elvan, Davutoğlu’nun istifa etmesinin ardından Binali Yıldırım tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Türkiye Hükûmetinde Kalkınma Bakanlığı görevini üstlendi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı

Berat Albayrak‘ın istifası ile münhal Hazine ve Maliye Bakanlığına 10 Kasım 2020 tarihinde Lütfi Elvan atanmıştır.

Özel Hayatı

Elvan, Zeliha Elvan ile evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak : wikipedia

Diğer gündem haberleri

Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: 1 Ortalama 5]
Kategoriler
Genel Gündem

Guernsey hukuk firması veri güvenliği ihlali nedeniyle 10.000 sterlin para cezasına çarptırıldı

googlenews

Guernsey merkezli bir hukuk firması “son derece gizli ve hassas” bilgileri paylaştıktan sonra veri güvenliği ihlali ortaya çıktı ve 10.000 sterlin para cezasına çarptırıldı.

Veri Koruma Kurumu (ODPA), Trinity Chambers LLP’nin e-posta ve posta yoluyla bir birey ve ailesi hakkında özel ayrıntıları gönderdiğini tespit etti.

Güvenlik eksikliğinin üçüncü şahısların verilere “bağlantısız” erişimini sağladığını söyledi.

Firmaya yorum için başvuruldu.

Bir araştırmaya göre, Trinity’nin veri ihlalinin “tekrarlanan insan hatası” sonucu olduğu ortaya çıktı.

Bailiwick’in Veri Koruma Komiseri Emma Martins, ODPA’nın firmanın cevabından “hayal kırıklığına uğradığını” söyledi.

Dedi ki: “Bu davada kontrolörün şikayete zamanında yaklaştığına veya ihlalin ilgili kişiler üzerindeki etkisini takdir ettiğine dair çok az kanıt var.

“Bu, özellikle hukuk sektöründe güven ve gizliliğin oynadığı rol düşünüldüğünde önemlidir.”

Para cezasının “kişisel verilere bakmamanın ciddi doğasını ve etkisini” ve bunun küçük bir ada topluluğundaki potansiyel olarak “önemli” etkisini yansıtmayı amaçladığını da sözlerine ekledi.

ODPA’ya göre Trinity Chambers karara itiraz etmedi.

Ödenmesi halinde para Guernsey’in genel gelir hesabına gönderilecektir.

Veri Güvenliği İhlali

Diğer gündem haberlerini takip etmek için tıklayınız

Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: 1 Ortalama 5]
Kategoriler
Gündem Blog

Bu Haftaki Epic Games Ücretsiz Oyunları

Epic Games Ücretsiz Oyunlar
googlenews

Bu Haftaki Epic Games Ücretsiz Oyunları

Epic Games Store her hafta ücretsiz bir oyun sunuyor. Her hafta ücretsiz bir oyun indirerek ücretsiz bir oyunun topluluğuna katılabilirsiniz.

Ünlü oyun firmasının haberine göre bu haftaki ücretsiz dağıttığı oyunlar :

Blair Witch :

blair witch epic games storeda ucretsiz oldu 1170x658 1

Blair Witch, sinematik hikâyesinden ilham alan, korkuya ve strese karşı verdiğin tepkileri işleyen yeni bir hikâye odaklı psikolojik korku oyunudur.

Bu ormanda en karanlık korkuların ortaya çıkacak.

Oyunun Konusu :

Yıl 1996. Burkittsville, Maryland yakınlarındaki Black Hills Ormanı’nda küçük bir erkek çocuğu kayboluyor. Sorunlu bir geçmişi olan eski polis memuru Ellis olarak sen de aramaya katılıyorsun. Sıradan bir araştırma gibi başlayan hikâye kısa bir süre sonra korkularınla ve ormanlık alanı lanetleyen gizemli kuvvet Blair Witch ile yüzleşeceğin sonsuz bir kâbusa dönüşüyor.

Eleştirmenlerden olumlu notlar alan Layers of Fear’ın arkasındaki yaratıcı zihinlerin tasarladığı, Blair Witch’in sinematik hikâyesinden ilham alan orijinal bir hikâyede korkunun akılda ne kadar ağır bir yük oluşturabileceğini bizzat deneyimle.

Zamanı ve uzayı bükerek bozan lanetli bir ormanda yolunu bulmaya çalış.

​Yalnız değilsin; Bullet adlı güvenilir köpek dostun yanında olacak. Onu ödül vererek cesaretlendirebilir veya başıboş dolaştığında disiplin altına alabilirsin. Ancak ona karşı davranışlarının hikâyeni etkileyeceğini unutma.

GOOD BOY PACK

Köpeklerin en sadığı Bullet, hak ettiği sevgiye Good Boy Pack’teki bonus içeriklerle kavuşuyor. Cesur K-9’unu özel tüyler, göz rengi ve tasmalarla kişiselleştir. Bullet’ın komutlarına vereceği yeni tepkilerinin tadını çıkar. Son olarak, hiçbir köpekseverin kaçırmaması gereken “Super Rex” mini oyununu içeren yeni cep telefonu içerikleriyle biraz rahatla.Good Boy Pack şunları içerir:

  • Bullet’ın tüylerini, gözlerini ve tasmasını özelleştirme seçeneği
  • Yeni Bullet tepkileri
  • Geliştirilmiş Bullet animasyonları
  • Ek köpek atıştırmalıkları
  • 2 yeni cep telefonu duvar kağıdı
  • “Super Rex” – yeni cep telefonu mini oyunu

Oyun Gereksinimleri :

WİNDOWS

MinimumÖnerilen
İşletim Sistemi : Windows 7İşletim Sistemi : Windows 10
İşlemci : Intel Core i3-3220 (3.30 GHz) / AMD A8-7600 (3.1 GHz)İşlemci : Intel Core i5-6500 (3.2 GHz) / AMD Ryzen 5 1600
Bellek : 4 GBBellek : 8 GB
Depolama : 16 GB kullanılabilir alanDepolama : 16 GB kullanılabilir alan
Direct X : DirectX® 11.0Direct X : DirectX® 11.0
Ekran Kartı : GeForce GTX 750 Ti / AMD Radeon R7 265Ekran Kartı : GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX 590

Desteklenen Diller:

  • SESLENDİRME: İngilizce
  • METİN: Fransızca, İngilizce, İtalyanca, Almanca, İspanyolca (İspanya), Lehçe, Brezilya Portekizcesi, Rusça, Basitleştirilmiş Çince, Japonca

Epic Games ücretsiz oyunlarından olan Blair Witch i bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ghostbusters: The Video Game Remastered :

gs

Herkes tarafından sevilen ve eleştirmenlerden tam not alan Ghostbusters video oyunu geri döndü ve Epic Games Store için yenilendi!
Proton çantanızı bir kez daha takın ve New York’u kurtarma mücadelesi verirken orijinal ekibin sesi ve tasvirlerinin yer aldığı macerada Ghostbusters’a katılın!


Özgün Ghostbusters Deneyimi – Oyun, orijinal filmlerin yazarları Dan Aykroyd ve Harold Ramis tarafından kaleme alınmış özgün hikâyede Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis ve Ernie Hudson gibi oyuncuların sesleri ve oyun içi tasvirlerini içerir.

Benzersiz Oynanış – Geniş çapta yok edilebilir ortamlarda yükseltilebilir silahlarla benzersiz bir hayalet avı deneyimini yaşayın. Büyük ölçekli bölüm sonu canavarı savaşlarıyla ekibinizin cesaretini sınayın.

Hikâye Mücadelesi – Oyuncu, New York’ta savaşıp hayaletleri (hem çok sevilen hem de yepyeni hayaletler) yakalarken benzersiz bir hikâyeyi oynayın.

Ghostbusters oyunu bildiğiniz üzere Parliament Gece Club sinemalarının filmi ile şöhrete kavuşmuş ve bu filmden esinlenerek birçok türev filmi vizyona girmişti. Oyun sektörü yapımcıları bunu fırsat bilerek filmin konusunu daha da geliştirip, daha fazla animasyon ve kurgu oluşturup enfes bir oyun ortaya çıkartmışlar. Editör olarak bu tarz oyunları daha fazla sevdiğimi belirtmek isterim.

Ghostbusters tarihçesini merak edenler olabilir. Oyunu oynamadan önce mutlaka bu oyunun sinema senaryosunu öncelikle okusunlar. Böylece oyun içi senaryoyu ve oyunu daha iyi anlayacaklardır.

epic games ücretsiz oyunları her hafta takip ederek bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Oyun Gereksinimleri :

WİNDOWS

MinimumÖnerilen
İşletim Sistemi : Windows 7 SP2 veya Üstüİşletim Sistemi : Windows 10
İşlemci : Intel i3İşlemci : Intel Core i5-4690
Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GT 630Ekran Kartı : NVIDIA GeForce GTX 670
Bellek : 4 GB RamBellek : 6 GB Ram

Desteklenen Diller:

  • İngilizce, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Fransızca, Felemenkçe

Diğer Haberler için tıklayın

Etiket : Epic Games Ücretsiz Oyunlar

Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: 1 Ortalama 5]
Kategoriler
Gündem

Madalyonun İçi

Madalyonun İçi

Madalyonun İçi Kitabının Konusu ve Kitap Özeti

googlenews

Bir Psikiyatrın Not Defterinden :

Yıllardır “panik atak” yaşayan bir işadamı..
Kendini peygamber ilan eden bir doktor…
Çok temiz olmak uğruna evlerini “çöp apartman” haline getiren üç kız kardeş…
Kendini bildiği günden beri, babası başta olmak üzere, çevresindeki bütün erkeklerden dayak yiyen genç bir kadın…
Ağır ceza reisi bir babanın “fahişelik” mesleğini seçen kızı…
Radyo ve televizyonlardaki bütün şarkıların kendisi için çalındığını zanneden genç bir devlet memuresi…
Dünyaya kız olarak gelen ancak kendini erkek hisseden bir transseksüel…
Doktorunu intihar etmekle tehdit eden bir öğrenci…
Ölümcül bir hastalığa yakalanmış genç bir bankacı…

Bu kitapta, Türkiye’ de değişik nedenlerle psikiyatra başvuran her kesimden insanımızın hikayelerini bulacak, başta aşk ve ölüm olmak üzere “insanlık halleri” ile karşılaşacaksınız.

İnsanlar size içini açacak, en gizli sırlarını sizinle paylaşacak. Ve bütün bu sorunlar, hastalar ve hastalıklar karşısında Türkiye şartlarında bir ruh doktorunun duyguları, düşünceleri, yapabildikleri ve yapamadıklarını göreceksiniz.

Bu kitabın bir yerlerinde mutlaka kendinizi bulacak, kendinizle yüzleşeceksiniz. Okudukça, yaşamın, sağlığın, sevginin ve huzurun değerini daha iyi anlayacak; her damlası ayrı bir duygunun rengini taşıyan bir çağlayanın altından geçecek ve tertemiz olacaksınız.

Yapayalnız ve iyi olmak insana uymuyor ..

– Ölünce nereye gideceğiz acaba ??
– Geldiğimiz yere ..
– Geldiğimiz yere mi ??Biz nereden geldik ki ??
– Otuz dört yıl önce neredeydiniz ?
– Otuz dört yıl önce ben yoktum ki !!
– İyi ya bir süre var olup sonra tekrar yok olacağız ..Hepimiz ölümden sonra nereye gideceğimizi merak ediyoruz ama daha önce neredeydik neydik bunu merak eden yok ..Doğmadan önceki halimize geri döneceğiz ..Orada ne üzüntü ,ne sıkıntı ne korku var ..Doğmadan önceki halinizden korkuyor musunuz ??
– Neden korkacakmışım o zaman ben yoktum ..
– Güzel demek ki sonrasından da korkmamız için bir sebep yok ,,çünkü yine aynı yere gideceğiz ..
Tanrı’dan da babamdan korktuğum gibi korkardım ..Beni cezalandırmasından değil beni sevmemesinden bana güvenmemesinden korkardım ..Ama beni sürekli gözetleyen elinde kağıt kalem benim her yaptığımı kaydeden O Tanrı içimi ürpertirdi ..Bir de ölünce sorulacak hesaplar ..Ya cezalar ..Cehennemde cayır cayır yanmalar ..Uykularım kaçardı bazen ..
14-15 yaşlarıma geldiğimde kafamdaki bu sorular iyice artmaya başladı ..

Müslümanlık ne demekti ??

Ölüm nasıl bir şeydi ??

Kimler cehennemde yanacaktı ??

Bunlar sadece Müslümanların mı başına gelecekti ??

Ya inanmayanlar ?? Onlara ne olacaktı ??

Onların tanrısı olmadığına göre cezaları da olmayacak mıydı ??


“Tanrı bizi denemeye gönderdi dünyaya” diyordu babaannem ..Neyi deniyordu bu Tanrı ..Bizi yaratan her yaptığımızı her düşündüğümüzü gören ve bilen koskoca Tanrı bizi denemeden anlayamıyor muydu nasıl olduğumuzu ..Hem her şeyi bilip hem niye sınava sokuyordu ..Sonra da kendi yarattığını beğenmeyip neden cezalandırıyordu ?

– Anladım ..Hoşgörülü değilim ..Her şey tam olsun eksiksiz olsun derken galiba bazen ipin ucunu kaçırıyorum ..
– Böyle olunca da önce sizin huzurunuz bozuluyor ..Hayatta huzur çok önemli bir şeydir ..Ruhsal hastalıklar çoğu zaman huzursuzlukla başlar ..Birlikte yaşadığınız insanlar mutlu ve huzurlu olmalı ki siz de böyle olabilesiniz ..

Kendi gözünden düşmekten korkuyorsun sen ..
Kendi öfkenden korkuyorsun ..Kendine güvenini iyice kaybetmekten korkuyorsun ..

Ama ben ne zaman hastalarıma ”Belki de ömür boyu tedaviye devam etmeniz gerekebilir” desem ,,hemen buna itiraz ediyorlar ..”Hep ilaçla mı yaşayacağız” diyorlar ..İnsanlar ruhsal hastalıkları biraz hafife alıyorlar galiba ..

Meğer ben hep gecede yaşarmışım da güneşi aydınlığı bilmezmişim ..

– Katil olmayı kim ister bacım aslında bu işler bana göre değil ..Ama içimdeki bu öfkeyi ne yapacağız ??
– Çocukluğunuzda maruz kaldığınız bu haksızlıkların acıların sizi sevmesi gerekenlerin sevmeyip sizde bıraktığı boşlukların ve yıllardır yaşadığınız istismarların bedelini bu kıza mı ödeteceksiniz ??
..
– Her terk edilen insan onu terk edeni öldürmeye kalksaydı dünya nüfusu yarıya inerdi ..Sık sık gazetelerde bu tür cinayetler yer alıyor ..Öldürenler nasıl insanlar sizce ??

– Aldatılan erkekler öldürüp temizliyor namusunu ..

– Yapma Garip kardeş ..Adam öldürenler namuslu da adam öldürmeyenler namussuz mu yani ??

Öyleyse ceza evinde yatanlar hep namuslu insanlar dışarıda gezenlerde iş yok ne dersin ??

Ama bir insanı öldürmenin hiçbir haklı sebebi olamaz ..

Adam öldürenler genellikle sevilmemiş sayılmamış umutsuz duygularını kontrol etmekte zorluk çeken alıngan kırılgan hayatı boyunca pek çok haksızlığa uğramış içi öfke ve kin dolu insanlardır ..

– Bu kadın yanlış yapmasa benim de onu öldürmem gerekmeyecekti ..
– Sen kimsin Garip bey Tanrı mı ??

– O kıza acıdınız siz ..Halbuki o beni üç kuruşa satan bir fahişe ..
– Sizinle beraber olduğu o iki ay içinde de fahişe değil miydi ??
– Öyle sayılır ama temizdi o zaman ..
– Sizinle beraberken temiz başkasına gidince pis öyle mi ??

Dünya hızla gelişiyor ..Bizler zor ama çok renkli ,,inişli çıkışlı ,,sürprizlerle dolu bir dünyada yaşıyoruz ..Çok şey vaat eden ama her şeyin belirsiz olduğu ayakta kalabilmek başarabilmek uzaktan bize göz kırpan ışıklara ulaşabilmek için çok mücadele etmemizi gerektiren yaldızlı bir dünya ..

İşte panik atak bu noktada devreye giriyor ..Bu mücadeleyi kazanmayı kafaya koymuş hırslı cesur becerikli insanlar iniş yokuş demeden sürekli koştukları için ,bu yarışta daha çok yoruluyor ve daha çok yara alıyorlar ..

Elindeki ile yetinen daha fazlasına talip olmayan bu yarışa girmek yerine uzaktan göz kırpan yıldızları sadece seyretmekle yetinenler ,doğal olarak daha az etkileniyor ..

Halim’i dinlerken düşünüyordum 12-13 yaşından beri üvey babasının tacizine uğrayan 15 yaşında sokağa atılan bir genç kız ne yapabilir ??Ne kadar yalnız ve sahipsiz üstelik veremli ..

Böyle kendi kaderiyle baş başa bırakılan kızlar genellikle kötü yola düşüyorlar ..Ama o bu çelimsiz ,,çaresiz hasta kız kolay teslim olmamış hayata ama bir farkla kız olup fahişe olacağına erkek olmayı seçmiş.

Erkek olursa hayatla mücadelenin daha kolay olduğunu görmüş ..Hem böylece keçi sakallı üvey babasının tacizine uğrayan o savunmasız küçük kızın hissettiklerinden duyduğu tiksintiden sonsuza kadar kurtulmak için dişiliğini kadınlığını ruhunun en derinlerine gömerek dayanılmaz acıları dindirmeyi denemiş ..

Bunun bir başka yolu var mıydı acaba ??

Hayatında iki önemli erkek figürü var ..Biri öz babası -ki onu üç kuruşa satmış doğduğu günden beri ona hiç sahip çıkmamış- biri de üvey babası ,ona hem çocukluğunu hem genç kızlığını zehir etmiş ..

Bundan sonra onun bir erkeğe güvenebilmesi sevebilmesi aşık olabilmesi beklenebilir mi ??

Madalyonun içi dramatik bir kitaptır, madalyonun içi düşündürücü bir kitaptır, madalyonun içi psikolojik bir kitaptır.

Madalyonun içi kitabından esinlenerek Masumlar Apartmanı dizisi çekilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Günahın Üç Rengi – Gülseren Budayıcıoğlu başlıklı kitabımızda Günahın Üç Rengi ekitap indir, Günahın Üç Rengi ekitap oku ve Günahın Üç Rengi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Madalyonun içi kitap özeti

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’ nun etkileyici romanı

( Tanıtım Bülteninden )

Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: 1 Ortalama 5]
Kategoriler
Teknoloji Gündem

PS5 ve Xbox X Karşılaştırması

googlenews

PS5 ve Xbox X Karşılaştırmasını sizin için yaptık. Peki PS5 vs Xbox X: Yeni nesil konsol yarışını kim kazanacak?

Oyuncular için beklenti artıyor ve bu hafta nihayet beklentilerine ulaşmanın zamanı geldi. PS5 ve XBOX X detaylı karşılaştırmasını bu makalemizde okuyabilirsiniz.

Xbox kutuları Salı gününden itibaren açılmaya başlanacak ve birkaç gün sonra ise PlayStation’larda meraklıları için 5 Serisini vitrine koyacak.

Hem yeni deneyimler için hemde ileri teknoloji mottosuyla yola çıkan 2 konsolun getirdiklerini gözlemleyebilmek için hayranları Salı gününü dört gözle bekliyorlar.

Microsoft ve Sony yöneticileri her zaman röportajlarda bunun ikisi arasındaki bir rekabet olmadığını söylüyorlar, bize göre ise hiçte öyle değil !

Ancak gerçekte, oyuncular bunları her zaman karşılaştırır ve rekabeti severler. Çünkü rekabet kaliteyi beraberinde getirir..

Çoğu insan bu ay iki yeni konsol alacak kadar paraya sahip olmadığından, bir seçim yapmak zorunda kalacak. Hangisi daha çok satın alınacak ?

Önceki nesilde kim kazandı?

PlayStation, önceki nesilde zirveye çıktı.

Sony’nin PS4’ü, rakibi Microsoft’un Xbox One’ını önemli ölçüde geride bıraktı.

İlk piyasaya çıktığında, PS4 yalnızca oyun için bir merkez olmaya odaklandı. “4 Oyuncu” gibi sloganlar, makinenin tamamen oyunla ilgili olduğunu oldukça açık hale getirdi.

Satılan Oyun Konsolu Sayısı

PS5 ve Xbox X Karşılaştırması
Kaynak : Ampere Analysis ( XBox ve Playstation ) , Nintendo

Bu arada Xbox One ekibi, Kinect kamera ve canlı televizyon yetenekleri de dahil olmak üzere daha geniş ürün yelpazesinin reklamına çok fazla enerji harcıyordu.

Başlangıçta, Xbox One konsolda erişebileceğiniz eski oyunlardan birçoğunu sınırladı ve bu birçok oyuncuyu kaybetmesine sebep oldu.

O sırada Nintendo’nun konsolu olan Wii U da oyuncuların hayal gücünü yakalayamadı.

Rekabetçi bir fiyat etiketi ve özel oyunlardan oluşan taşıma bandı ile PlayStation erken bir liderlik aldı ve satışlar artmaya devam etti.

Bu sefer ne bekleyebiliriz?

Bu sefer Microsoft ve Sony, oyunun geleceği için farklı vizyonlar sunuyor.

112885000 spider man composite
Örümcek Adam: Miles Morales PS5’te piyasaya çıkacak … ( SONY)
113598437 halo2
Ancak Xbox Series X için Halo Infinite ertelendi. ( MICROSOFT )

Xbox, 2013 Xbox One lansmanından kesinlikle dersler aldı.

Yeni makinelerini çok oyuncu dostu hale getiriyor ve bir konsolun sunabileceği diğer tüm şeylere daha az odaklanıyor.

Microsoft, Netflix benzeri abonelik hizmeti Game Pass’te de büyük bir başarıya imza atıyor. Oyunculara aylık bir ücret karşılığında daha fazla oyuna erişim sunuyor.

Ancak, büyük bir gişe rekorları kıran bir filmin sizi ilk gün paranızla ayrılmaya ikna etmesini beklemeyin. Game Pass, esas olarak zaten mevcut olan deneyimlerden oluşur.

Lansman başlığı olması beklenen en son Halo oyunu ertelendi.

Bu arada Sony, 2013’te işe yarayan benzer bir strateji izliyor, oyunlarını satıyor ve yüksek fiyatlarla indiriyor.

Ancak lansman sırasında, yepyeni özel bir gişe rekorları kıran oyun da hazır olmayacak, ancak Miles Morales’in yer aldığı güncellenmiş bir Spider-Man macerası hitap edecek.

Donanım ne olacak?

Sony, “nesillerin önemli olduğunu” savunuyor ve bu nedenle PS5, görünüm ve his açısından önceki cihazlardan çok farklı.

Mevcut nesle kıyasla grafik kabiliyetinde bir artış ve neredeyse anında yükleme süreleri, konsolu ilk kez açtığınızda ortaya çıkan ilk şeydir.

Oyun geliştiricileri ayrıca yeni DualSense denetleyicilerinin, ekranda olup bitenleri tamamlamak için daha gerçekçi ve dinamik titreşim ekleyerek oyuncuların oyunları daha önce hiç olmadığı şekilde deneyimlemelerini sağlayacaklarını vaat ediyorlar.

Microsoft, en yeni makinelerinin konsol “ailesinin” bir parçası olmasını istiyor.

Apple’ın iPhone’a yaklaşımına benzer bir vizyonu var, her cihazın biraz farklı yetenekleri var, ancak hepsi hala birbiriyle uyumlu ve aynı uygulamaları çalıştırıyor.

X Serisi, en iyi grafik ve performansla ilgilenenler için piyasadaki en güçlü konsol olarak tanıtılıyor.

Ve sadece dijital olan küçük kardeşi Series S, yeni nesil oyunları bir Nintendo Switch’in maliyetinden daha düşük bir fiyata sunuyor (Seri X’ten daha düşük performans kapasitesine sahip olsa da).

Amiral gemisi PS5 ve Xbox Series X konsolları hem cüzdanınızda hem de oturma odanızda önemli bir çöküntü oluşturacak.

Pahalı fiyat etiketlerine rağmen, bunlar önceki nesil değişikliklerine kıyasla fiyatı çokta yükselmedi diyebiliriz !

Bay Ryan, PS5’in “önceki nesle kıyasla ileriye doğru bir kuantum sıçraması” olduğunu söyledi.

Bay Spencer, oyuncuların “oyunlarınızın hızında ve hissinde gerçek bir fark göreceğini ve insanların bunu deneyimlemesini bekliyorum” dedi.

Her iki sistemin güçlü ön satışları, güvenlerinin iyi yerleştirildiğini gösteriyor, ancak analistler PS5’in önceki nesilden liderliğini sürdürebileceğini öne sürüyor.

Danışmanlık şirketi Ampere Analysis, 2021 sonuna kadar 13,5 milyon Xbox Series X ve S konsol ve 17,9 milyon PS5 satış bekliyor.

Tabii ki, donanım hikayenin sadece yarısı.

Ampere Analysis’ten Piers Harding-Rolls, “Xbox Game Pass, Microsoft’un rekabetçi konumlandırmasında giderek daha önemli hale geldi,” dedi.

“Sony şu anda Xbox Game Pass’e rekabetçi bir yanıt vermiyor.”

Xbox Series X, 10 Kasım Salı günü yayınlandı. PS5, 12 Kasım’da ABD ve Japonya dahil bazı ülkelerde, ertesi hafta küresel olarak piyasaya sürüldü.

Sizin için PS5 ve Xbox X karşılaştırması nı yaptık.

Diğer teknoloji haberlerimizi okumak ister misiniz ?

Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: 0 Ortalama 0]
Kategoriler
Gündem

Hadise Evleniyor mu

2020 yılının en beğenilen çifti seçilen ve birlikteliklerini seviyeli bir şekilde sürdüren Hadise ve Kaan Yıldırım çiftinden mutlu haber geldi.

Pop müziğinin güçlü sesi Hadise ve ekranların sevilen yüzü Kaan Yıldırım iddialara göre evlilik hazırlığına başladı.
Korona sürecinde içimizi ısıtan ve hareketleriyle örnek olan çift ailelerinden izini aldı ve evlilik hazırlıklarına başladı. Hadise‘yi çok sevdikleri belirtilen Kaan Yıldırım‘ın anne ve babası bir an önce evlenmeleri yönünde çifte baskı yaptıkları da duyumlar arsında.

Hadise Ne Zaman Evleniyor ?

Öte yandan genç çift ilk olarak kendilerine büyük ve müstakil bir ev arayışına girdi. İstanbul‘un gözde yerlerinden müstakil ev arayışı devam ederken genç çift iddialara göre önümüzdeki yaz dünya evine girmeye hazırlanıyor…

Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: 0 Ortalama 0]
Kategoriler
Gündem Sağlık

Grip Aşısı Öldürüyor mu

grip aşısı öldürüyor mu
Grip Aşısı Öldürüyor mu

En çok grip aşısının yapıldığı ülke olan Güney Kore’de aşı paniği yaşanıyor. 32 kişi yapılan aşı sonrası hayatını kaybederken ülkemizde de yapımına başlanan grip aşıları kafalarda soru işareti bıraktı…
Grip aşıları ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada yeni bir korona virüs salgınını önlemek için başta kritik hastalar olmak üzere herkese yapılıyor. Ancak yapılan aşıların ardından birçok ülkede ölüm haberleri gelmeye başladı. Bu ise çok farklı sorunları gündeme getirdi.
Bu sorulardan birisi belirti göstermeyen korona virüs taşıyıcılarının bu aşı sonrası hayatı kaybetmesi…

Sağlık görevlileri bu tarz bir bulguya rastlanılmadığını belirterek halkı bu konuda yalan yanlış bilgileri yaymama konusunda uyarıyor.
Özellikle sosyal medyada tartışılan bir başka kafa karıştıran soru ise yapılan aşıların yaşlıları öldürdüğü yönünde. Korona virüsün başladığı ilk günden beri konuşulan iddialardan biri olan bu konu bir türlü aydınlatılamamış durumda…
Ortaya atılan bir diğer iddia ise aşının başka hastalıkları tetiklediği yönünde. Ölümlerin ardından birçok ülkede araştırmalara hız verildi. Bu konular büyük ihtimal ile önümüzdeki günlerde aydınlatılmış olacak.

GRİP AŞISI ÖLDÜRÜYOR MU?

Grip aşısının başladığı birçok ülkede tabin birlikleri ise aşı programının gözden geçirilmesi gerektiğini açıkladı. Ancak hükümetler aşı programıyla yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele edilirken kitlesel bir grip salgının önlenmesini amaçlıyor.

Diğer covid haberleri

Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: 0 Ortalama 0]