Korona virüs sayısı tırmanışa geçti

korona virüs covid19 fahrettin koca
Sağlık Bakanı Fafrettin Koca : Korona Virüs Tırmanışa geçti

Korona sürecinin başından beri açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilk kez bu kadar gerçekçi ve net konuştu…

Sağlık Bakanı Fafrettin KocaBursa‘da korona virüsün ilerleyişi hakkında açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Kocakorona virüs (Kovid-19) salgınının tüm ülkede tırmanışa geçtiğini bildirdi.
“Şimdiden dikkat çekmek istiyorum. Korona virüs salgını tüm ülkede tekrar tırmanışa geçmiş durumdadır.” diyen Koca, “Salgın bize şunu öğretti ki; virüsün yayılması daha fazla insanın hasta olması değil tüm hayatın sekteye uğramasıdır.” ifadelerini kullandı.

Korona virüs sayısı tırmanışa geçti. Sağlık çalışanlarının hastaları iyileştirmek için gösterdiği çabayı, halkın da tedbirlere uymak için göstermesini beklediklerini belirten Koca, “Salgınla mücadelede şu an tedbirlerden daha güçlü bir silahımız yok. Biliyoruz ki böyle bir mücadele, sadece hasta tedavi ederek kazanılmaz, yayılmayı önleyerek kazanılır. Bu ise ancak ve ancak tedbirlere uymakla mümkündür. Şehir şehir dolaşıp çağrılarımızı tekrarlıyoruz.” dedi.

“BURSA’DA VERDİĞİMİZ SAVAŞ…”
Koca, sözlerini şöyle sürdürdü:
“3 milyonu aşkın nüfusuyla Bursa, Kovid-19‘a karşı verdiğimiz savaşın merkezlerinden biridir. Sosyal hareketliliği ve diğer şehirlerle yoğun ilişkileri önemini daha artırıyor. Burada kazanacağımız başarı, Bursa ile sınırlı kalmayacak, tüm ülkeyi olumlu yönde etkileyecektir.

Ziyaretlerimize yoğun bir program sığdırdık. Bu açıklamanın ardından Bursa Şehir Hastanemizi ziyaret edeceğim. Daha sonra Bursa‘dan başlayarak Balıkesir, Bilecik, Çanakkale ve Yalova İl Sağlık Müdürlerimiz, hastane başhekimlerimiz, sahada görevli koordinatörlerimizle il bazında ayrı ayrı toplantı yapacağız.”

KORONA VİRÜS SAYISI TIRMANIŞA GEÇTİ

Koca, şunları kaydetti:
Korona virüs salgını tüm ülkede yeniden tırmanışa geçmiş durumdadır. Bursa şu an salgının başından bu yana en kritik günlerini yaşıyor. Eylül ayının ortalarına kıyasla günlük vaka sayısı yaklaşık 3 kat artmıştır. Salgın bize şunu öğretti ki virüsün yayılması sadece daha fazla sayıda insanımızın hasta olması değil, tüm hayatın sekteye uğramasıdır.

Bu da ilginizi çekebilir  Dünya Sağlık Örgütü : Remdesivir'in koronavirüs tedavisine yardımcı olduğuna dair kanıt yok

Bu nedenle salgına karşı verilen mücadele bütün hayatı koruma mücadelesidir. Sayın Vali ile görüşmemde ifade ettiğim gibi Bursa halkından salgınla mücadeleyi hayatı koruma mücadelesi olarak görmesini rica ediyorum.”

81 / 100
Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: Ortalama ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: