Websido

Saraj Jio Kimdir – 2020

sarah jio kimdir

Sarah Jio Kimdir

Sarah Jio Kimdir ?

Sarah Jio (d. 18 Şubat 1978), Amerikalı gazeteci ve yazar. Çocukluğunu Washington’da geçirmiştir. Ardından Western Washington Üniversitesi’ne girmiştir ve İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Sarah Jio, Glamour dergisinin başyazarlarından biridir. Yazarın birçok dergide ve gazetede yüzlerce makalesi yayımlanmıştır. Gazetecilik bölümü mezunu olan Sarah Jio’nun gazetelerde ve dergilerde yayımladığı makalelerin konuları; yemek, beslenme, sağlık, eğlence, seyahat, kilo verme, alışveriş, psikoloji, bebek ve çocuk bakımı üzerinedir.

Çocukluk çağında yazarlığa merak salan Amerikalı ünlü yazar Sarah Jio’nun romanları birçok farklı dillere çevrilmiştir. Sarah Jio’nun romanları İtalya, Fransa, Brezilya, Türkiye, Slovenya, Rusya, Çin, Norveç, Almanya, Litvanya, Polonya, İspanya ve diğerleri de dâhil olmak üzere toplam 27 ülkede yayımlanmıştır. Birçok kitabı The New York Times çok satanlar listesinde yer almaktadır. Sarah Jio halen çeşitli dergilerde makaleler yazmaktadır. Evli, 3 erkek çocuk annesidir. Hayatını Amerika Birleşik Devletleri’nin Seattle şehrinde devam ettirmektedir.

Romanları

Sarah Jio’nun romanları aşağıda verilmiştir.

Hikayeleri

Yitik Kalpler İstasyonu (Grand Central: Original Stories of Postwar Love and Reunion) 16 Mayıs 2016 Bu kitap 10 farklı kadın yazarın 10 farklı hikâyesini anlatan bir kitap. Bu hikâyelerin ortak noktaları ise Grand Central terminaline yollarının düşmüş olması ve II. Dünya Savaşı sonrası hayatlarına yön verme çabalarıdır. Her hikâyenin içinde diğer hikâyeden karakterler ayrıntılarda bulunmaktadır. Ayrıca Sarah Jio’nun hikâyesi Yeşil Deniz Kabuğunun hikâyesi niteliğindedir ve sonu hakkında kafalardaki soru işaretlerini de gidermektedir. 

sarah jio resmi sayfası kimdir

sarah jio kitapları

Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: Ortalama ]
Exit mobile version