Vizyondaki Filmler: “Dengesiz”, “Bay Link: Kayıp Efsane”, “Son Kale: Hacıbey”

Bu hafta vizyondaki filmlerde 3 yeni film bulunuyor.

Sinemalara bu hafta yalnızca üç yeni film konuk oluyor. Coronavirüs salgınından sonra normalleşme sürecinde en az filmi bu hafta izleyeceğiz. Gösterime giren yapımlar arasında yakın zamanda erteleme alan Russell Crowe başrollü Unhinged, Hugh Jackman’ın başkahramanını seslendirdiği Missing Link ve bizleri tarihi bir yolculuğa çıkaran Son Kale: Hacıbey yer alıyor.

Her hafta vizyondaki filmler kataloğumuza yeni filmler gelecek. Bizden ayrılmayın.

Unhinged / Dengesiz

1
Unhinged / Dengesiz

Unhinged’de genç bir kadın olan Rachel, trafik ışıklarında beklerken bir adamla atışır. Adamı ardında bırakarak yola devam eden Rachel, kısa süre sonra adamın peşinden geldiğini fark eder. Kendisini taciz eden adamdan kurtulmaya çalıştıkça beklenmedik yerde onu karşısında bulan Rachel, ne yapacağını bilemez. Çok geçmeden Rachel, adamın sadece kendisine rahatsızlık vermekle kalmayıp sevdiklerinin de peşinde düştüğünü fark eder. Kendisini bir kedi fare oyununun içinde bulan Rachel, bir dizi ölümcül ders vererek dünya üzerinde son bir iz bırakmak isteyen adamdan kurtulabilecek midir?

Türkçe adıyla Dengesiz’in oyuncuları arasında Russell Crowe, Caren Pistorius ve Gabriel Bateman yer alıyor. Gerilim türündeki filmin yönetmenliğini ise Derrick Borte üstleniyor.

Missing Link / Bay Link: Kayıp Efsane

2
Missing Link / Bay Link: Kayıp Efsane

Animasyon türündeki Bay Link: Kayıp Efsane’de Bay Link çok özel bir adamdır. Bu 2,5 metre boyunda, 286 kiloluk adamın vücudu da tüylerle kaplıdır. Onu bu kadar farklı kılan şeyse genlerinde yatmaktadır. Bay Link, insanın yaşayan soyunun ilkel köklerinin son örneğidir. Komikliği ve tatllılığıyla dünyanın en sevimli efsanesi olmaya aday olan Bay Link’in soyu hızla tükenmiştir. Artık evrim ilerlemiştir ve insanlığın görünüşü Bay Link’inkinden farklıdır. Yalnız ve üzgün olan Bay Link artık çevresinde kimseyi bulamamaktadır. Kuzeybatı Pasifik’te yalnız yaşamaktan bıkan Bay Link, efsanevi Shangri-La vadisinde olduğu söylenen, uzun süredir kayıp olan akrabalarını bulmak için yolculuğa atılır. Bu yolculuk için de dünyanın en önemli mitolojik varlıklar dedektifi Sir Lionel Frost ve bölgenin bilinen tek haritasına sahip olan Adelina Fortnight ile işbirliği yapar. Bay Link’e eşlik eden kaşifler, yeni arkadaşlarına yardım etmek için dünyanın uzak yerlerine seyahat ederken, üçlü de birlikte hiç beklemedikleri maceralara atılacaklardır…

Bu da ilginizi çekebilir  Masumlar Apartmanı Dizi Yorumları

Filmin yönetmenliğini  Chris Butler üstleniyor. Seslendirme kadrosunda ise yıldız oyuncu Hugh Jackman başta olmak üzere Zach Galifianakis, Zoe Saldana gibi isimler yer alıyor.

Son Kale: Hacıbey

Tarih temalı Son Kale: Hacıbey’de 18. yüzyıl sonlarında yaşanan Osmanlı-Rus Savaşı sırasında geçen Hacıbey Kalesi’ne yapılan kuşatma anlatılıyor. XVIII. yüzyılın sonlarında Osmanlı İmparatorluğu ve Tuna Siçi, Rusya ile savaş içindedir. İki taraf da son kalan Hacıbey kalesini ele geçirmeye çalışır. Tuna Siçi, savaşın gidişatı için önemli bilgiler içeren bir mektup ile Andrey adlı Kozak’ı kale komutanı Ahmet Paşa’ya gönderir. Ahmet Paşa’nın Sultan üzerindeki etkisi düşünülerek, mektubun deniz yoluyla sultana iletileceği düşünülür. Ancak bu sırada Hacıbey’in ele geçirilerek, Ahmet Paşa zindana atılır. Bu saldırıdan tek kurtulan paşanın Ukraynalı bir kadından olan tek kızı Fatma olur. Paşa, kızının üzüm bağlarının olduğu gizli bir köye gönderilmesini ister. Yolculuk sıradan Rus askerlerinin saldırısına uğrayan Fatma, Andrey’in sayesinde kurtulur. Kendisine yardım ederken yaralanan Andrey’i üzüm bağına getiren Fatma, onun iyileşmesine yardımcı olur. İyileşmesinin ardından yola devam etmeyi planlayan Andrey, Fatma’nın Hacıbey’in ele geçirildiğini söylemesiyle planını değiştirir.

Filmin yönetmenliğini Konstantin Konovalov üstleniyor. Oyuncu kadrosunda ise Yurdaer Okur, Deren Talu, Aleksandr Polovets gibi isimler yer alıyor.

Vizyondaki Filmler yorumlarını unutmayın

Diğer film incelemeleri için tıklayınız

82 / 100
Bu Yazıya Oy Ver
[Toplam: Ortalama ]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: